Rekomendacijos suvirinimui miltelinėmis vielomis

Suvirinimas miltelinėmis vielomis šiek tiek skiriasi nuo suvirinimo paprastomis pilnavidurėmis vielomis.

Kadangi suvirinimas yra našesnis, reikia greičiau vesti ranką, reikia greitesnės reakcijos.

Svarbiausia yra įsidėmėti, kad apsauginių dujų srauto dydis ir vielos iškišos ilgis daro įtaką suvirinimo defektams (paviršinėms ir vidinėms poroms).

Apsauginių dujų srauto įtaka suvirinimo defektams

Apsauginių dujų tikslas yra apsaugoti lanką ir suvirinimo vonelę nuo aplinkos atmosferos. Apsauginių dujų rūšis ir srauto išeiga turi būti parinkti pagal vielos naudojimo rekomendacijas. Jei dujinė apsauga yra netinkama, aplinkos azotas gali patekti į išlydytą metalą ir sumažinti smūginio tąsumo reikšmes.

Žemiau esančiame paveikslėlyje matome, kad esant mažam dujų srautui 5-10l/min atsiranda poros. Kadangi milteline viela suvirinama našiau, siūlę reikia ir labiau apsaugoti. Jeigu virinant paprasta pilnavidure viela užtenka 10l/min dujų srauto, tai virinant milteline viela -20/25l/min. Jeigu virinate lauke, dujų srautą reiktų dar labiau padidinti.

Iškišos ilgio įtaka suvirinimo defektams

Iškiša yra atstumas nuo degiklio kontaktinio antgalio galo iki gaminio, įskaitant lanko ilgį. Šis atstumas turėtų būti 15-25 mm. Tai dėl to, kad užtikrinti lanko ir suvirinimo vonelės tinkamą dujinę apsaugą, bei reikiamą įvirinimą. Iš žemiau esančios lentelės matome, kad optimaliausia virinant atitraukti antgali per 20mm.

Rekomenduojami miltelinės suvirinimo vielos iškišos ir dujų srauto dydžiai

Vielos skersmuo, mmSuvirinimo srovė, AIškišos ilgis, mmDujų srautas, l/min
1,2mm10010-1515-20
 20015-2020-25
 30020-2520-25

Suvirinimas nuo savęs arba į save (stumiant arba traukiant)

Suvirinti miltelinėmis mielomis galima dviem būdais: stumiant nuo savęs arba į save. Suvirinant nuo savęs ar į save gaunamas skirtingas rezultatas. Bendru atveju suvirinant į save (traukiant) gaunamas gilesnis įvirinimas ir labiau iškyla siūlė, o suvirinant nuo savęs (stumiant) gaunama lygesnė siūlė, bet mažesnis įvirinimas.

Per didelis posvyrio kampas suvirinant nuo savęs (stumiant) padidins ištaškymą ir sumažins įvirinimą. Per didelis posvyrio kampas suvirinant į save (traukiant) duos labai iškilą siūlę ir be to gali likti pėdsakai, susidarę nuo apsauginių dujų, pasilikusių po šlaku.

Rekomendacijos suvirinimo miltelinių vielų sandėliavimui

Šios rekomendacijos tinka ir paprastų pilnavidurių vielų sandėliavimui. Vielas labai svarbu sandėliavimo metu:

  • Saugoti vielą nuo rūdžių, nes jos yra hidroskopiškos.

  • Kol neišpakuota – tol apsaugota.

  • Laikyti sausoje vietoje ant padėklo.

  • Atidarytos ritės nepalikti vielos padavimo mechanizme ilgesniam laikui.

Keramikinių padėklų naudojimas suvirinant miltelinėmis vielomis

Rutilinė suvirinimo viela nelabai tinka virinti šakniai, nes gali susidaryti šlako intarpų. Todėl labai rekomenduojama naudoti keramikinius padėklus. Naudojant juos gaunama laiko ir pinigų ekonomija. Ypač aktualu virinant vamzdžius, kai negalima prieiti iš kitos siūlės pusės. Keramikiniai padėklai yra įvairių skirtingų tipų, skirtų konkrečiam sujungimo tipui. Dažniausiai naudojami yra parodyti paveikslėlyje. Kampinėms ir dvipusėms siūlėms naudojami apvalūs keramikiniai padėklai, o sandūrinėms - plokšti. Daugiau informacijos apie keramikinius padėklus galite rasti čia. Padėklai gali būti ne tik keramikiniai, bet ir lankstūs formuojantys iš temperatūrai atsparios stiklo pluošto.

Šioje svetainėje naudojame slapukus jos funkcionalumo, vartotojo patirties gerinimo ir rinkodaros tikslais. Paspaudę „sutinku“ sutiksite su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti skaitykite slapukų politikoje.